TCL 32SF560UK
Home > Electronics > Televisions > LED TVs > TCL 32SF560UK
Visit the store*
Last updated: 14 May 2026 08:56 BST
Comparing prices from 6 stores (2 in stock). Displayed in order of cheapest price including delivery.
Found an error? Let us know
StoreTotalVisit Store
About
  • 32" Full HD Smart QLED TV
  • Year: 2025 model
  • Colour: Metallic
  • Dimensions (cm): H46.5 x W71.5 x D7.5 (with stand), H42.2 x W71.5 x D7.5 (without stand)
  • Screen size: 32 inches
  • Display resolution: Full HD (1080p)
  • Screen Technology: QLED TV Screen with Quantum Dot technology for vibrant colours
  • HDR: Supports decoding HDR10 content for enhanced contrast
  • Motion rate: 60Hz